Obserwuj w Google News

Turecki reporter w samym środku horroru. Nagle słychać huk i krzyki

1 min. czytania
06.02.2023 19:58
Zareaguj Reakcja

Liczba ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii przekroczyła już 2500. W tureckiej Malatyi relację z tragicznych wydarzeń przeprowadzał reporter stacji ANews. Jego wejście na żywo zostało przerwane przez huk, kiedy nadeszły wstrząsy wtórne.

trzęsienie ziemi, reporter podczas wejścia na żywo
fot. PAP/EPA/YAHYA NEMAH/Twitter.com/p_zalewski

Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii to jedna z najtragiczniejszych katastrof ostatnich lat. Niszczycielski żywioł spustoszył m.in. tureckie miasto Malatya. W samym centrum wydarzeń znalazł się dziennikarz telewizji ANews, który zdawał relację na żywo. 

Redakcja poleca

Trzęsienie ziemi w Turcji. Relację reportera przerwały wstrząsy

Na nagraniu, które udostępnił Reuters, wypowiedź dziennikarza przerywa ogromny huk. Następnie słychać krzyki mieszkańców, którzy zaczynają uciekać przed walącymi się budynkami.

- Gdy kierowaliśmy się w stronę gruzowiska, aby pokazać akcję ratunkową, nastąpiły dwa kolejne wstrząsy wtórne, którym towarzyszył głośny hałas. Budynek, który widzicie po mojej lewej stronie, został zrównany z ziemią – mówił dziennikarz, którego cytuje Reuters.

Liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi w południowo-wschodniej Turcji wzrosła do 1651, rannych jest 11 119 osób. Ponad 1000 osób zginęło w Syrii.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zarządził w poniedziałek siedmiodniową żałobę narodową. Zgodnie z prezydenckim dekretem flagi będą opuszczone do połowy masztów aż do zachodu słońca w niedzielę 12 lutego.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Reuters/PAP