Obserwuj w Google News

"Nagle niebo zrobiło się czarne". Cztery osoby nie żyją

1 min. czytania
29.05.2023 09:15
Zareaguj Reakcja

Do czterech wzrosła liczba ofiar śmiertelnych niedzielnego wypadku na jeziorze Maggiore w Lombardii, na północy Włoch, gdzie podczas burzy i trąby powietrznej przewrócił się mały statek turystyczny. W poniedziałek rano znaleziono ciała dwóch poszukiwanych osób. Uratowano 20 pasażerów.

Statek
fot. Twitter/Vigili del Fuoco (screen)

Jednostka znajdowała się w odległości kilkudziesięciu metrów od brzegu miasteczka Lisanza niedaleko Varese, gdy doszło do nagłej zmiany pogody i nadeszła gwałtowna ulewa - podał dziennik "La Stampa" na swojej stronie internetowej.

Włochy. Wywrócił się statek, nie żyją dwie osoby

Płynący do brzegu statek o długości 16 metrów przewrócił się, wszyscy wpadli do wody, wzywając pomocy. Alarm podniosła załoga innej jednostki przepływającej w pobliżu.

Redakcja poleca

- Nagle niebo zrobiło się czarne, spadł bardzo ulewny deszcz i prawie nic nie było widać z brzegu, nawet przed małą zatoką Piccaluga, skąd, jak sądzę, wypłynęła łódź - relacjonował w rozmowie z "La Stampa" dyrektor mariny Nautica Lisanza.

Włoska agencja pożarnictwa opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Ok. 20 osób udało się uratować, pięć z nich trafiło do szpitala. Nurkowie wyłowili natomiast ciała dwóch osób, a poszukiwania pozostałych zaginionych rozpoczęto niezwłocznie. Początkowo wspominano o dwóch ofiarach śmiertelnych, ale niestety, bilans ten wzrósł do czterech.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/Twitter/La Stampa