Obserwuj w Google News

Nowe, szokujące doniesienia ws. śmierci Anastazji. Śledczy przejrzeli historię telefonu Banglijczyka

2 min. czytania
29.06.2023 14:47
Zareaguj Reakcja

Zabójstwo Anastazji Rubińskiej na wyspie Kos wstrząsnęło mieszkańcami Polski i Grecji. O zbrodnię podejrzewany jest Salahuddin S. z Bangladeszu, który w środę został przeniesieniowy do więzienia o zaostrzonym rygorze. Po przeszukaniu telefonu domniemanego sprawcy na jaw wychodzi coraz więcej przerażających szczegółów. Okazuje się, że 32-latek mógł planować gwałt.

Anastazja Rubińska, Salahuddin S
fot. Policja/Instagram

Anastazja Rubińska została zgwałcona i zamordowana. Ciało 27-letniej Polki, która zaginęła 12 czerwca, znaleziono sześć dni później. Znajdowało się około kilometra od domu Salahuddina S., aresztowanego wcześniej przez policję, i 500 metrów od miejsca, w którym znaleziono telefon komórkowy Polki.

Zabójstwo Anastazji na Kos. Prześledzono historię telefonu Salahuddina S.

Greckie media poinformowały, że udało się odzyskać dane z komórki podejrzanego. Wnioski, które się nasuwają po przejrzeniu SMS-ów Salahuddina S., są wstrząsające. "Zrobiłem coś strasznego i muszę opuścić Grecję" - miał napisać Banglijczyk w jednej z wiadomości wysłanej do siostry nad ranem 19 czerwca. Ta miała mu powiedzieć, żeby zgłosił się na policję. Wcześniej podawano, że 32-latek szukał w wyszukiwarce telefonu fraz, jak pozbyć się swoich odcisków palców z ludzkiego ciała i skasować dane z nawigacji.

To niejedyne wstrząsające informacje. Okazuje się, że podczas śledztwa pozyskano więcej danych. Portal News247.gr podał, że obywatel Bangladeszu przez okres sześciu miesięcy miał pobierać i oglądać w sieci filmy z filmami pornograficznymi, także o tematyce gwałtu. "W jego głowie zaczął kiełkować pomysł przeprowadzenia takiego czynu" - czytamy. Według mediów domniemany sprawca mógł szczegółowo planować swoje działania.

Redakcja poleca

Podejrzany o morderstwo Polki konsekwentnie nie przyznaje się do winy. Jego proces ma ruszyć w najbliższym czasie, jednak formalnie może potrwać nawet kilkanaście miesięcy. Jeden z greckich policjantów oświadczył, że za morderstwo 32-latkowi grozi dożywocie. Jest też mało prawdopodobne, że podejrzany zostanie przekazany Polsce, ponieważ czyn został popełniony na terytorium Grecji.

W nocy ze środy na czwartek Salahuddin S. został przewieziony do więzienia o zaostrzonym rygorze Korydallos w Pireusie. Jest to największe i najbardziej znane greckie więzienie, w którym osadzeni są zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

W 1975 roku ze względów bezpieczeństwa odbył się tutaj proces członków junty wojskowej, która rządziła w Grecji w latach 1967-1974. W Korydallos odbywali oni też swoje wyroki. Nikolaos Dertilis, ostatni z osadzonych członków tzw. junty czarnych pułkowników, zmarł w 2013 roku. W Korydallos byli również więzieni członkowie greckich organizacji anarchistycznych (w tym Organizacji Rewolucyjnej 17 Listopada), przeprowadzający ataki terrorystyczne. Pół roku w Korydallos spędził również polski anarchista Michał Pawlak, aresztowany w 2009 roku podczas policyjnego nalotu na ateńską dzielnicę Eksarchia.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/News247.gr/PAP