Zamknij

Łazik Curiosity wykonał kolejne zdjęcia na powierzchni Marsa. Galeria marsjańskich fotografii staje się coraz bardziej imponująca. Na najnowszej fotografii możemy zobaczyć Wenus i... naszą Ziemię - uchwycone właśnie z Czerwonej Planety.

Łazik Curiosty bada Czerwoną Planetę już od ponad sześciu lat. Maszyna przez cały czas przemierza Marsa, przeprowadzając eksperymenty i fotografując powierzchnię planety.

Tym razem Curiosity przesłał zdjęcie przedstawiające nie tylko uroki Czerwonej Planety, ale widoczne z jego powierzchni Wenus i Ziemię.

łazik
fot. NASA

- Łazik Curiosity zatrzymał się, aby pooglądać gwiazdy - napisano w komunikacie. Krótko mówiąc, tak właśnie wyglądamy z powierzchni Marsa. Zdjęcia zostały wykonane 5 czerwca.

Mars: Łazik Curiosty wykonał najlepsze zdjęcie planety w historii

Między listopadem a grudniem 2019 roku Curiosty wykonał najlepsze w historii zdjęcia Marsa - mające łącznie 1,8 mln pikseli.

Zobacz także

- Podczas gdy wiele osób z naszego zespołu przebywało w domu, ciesząc się Świętem Dziękczynienia, Curiosity przygotował to święto dla oczu - powiedział Ashwin Vasavada, naukowiec projektu Curiosity w NASA Jet Propulsion Laboratory, który kieruje misją łazika Curiosity.

Zobacz także

Zdjęcia wykonano teleobiektywem masztu łazika Curiosity.

RadioZET.pl/ NASA