Zamknij

Alert RCB znów działa. Wysłano SMS-y z ostrzeżeniami dla 3 województw

22.05.2019 13:16
Alert RCB znów działa. Wysłano SMS-y z ostrzeżeniami dla 3 województw
fot. PAP

Alert RCB w środę. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alert z ostrzeżeniem przed intensywnymi opadami deszczu i burzami. Możliwe są też lokalne podtopienia i przerwy w dostawie prądu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Alert RCB w Polsce. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało SMS-y z ostrzeżeniami dla osób przebywających w woj. małopolskim, podkarpackim i południowych powiatach woj. śląskiego. Na tych obszarach mogą wystąpić intensywne opady deszczu i burze. Możliwe są też lokalne podtopienia i przerwy w dostawie prądu.

RCB oraz  IMGW ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu i burzami.

Alert RCB. SMS-y z ostrzeżeniami dla 3 województw 

Alert obowiązuje w Bielsku-Białej, powiecie bielskim, cieszyńskim, żywieckim, Jastrzębiu-Zdrój, Żorach, powiecie rybnickim, Rybniku, raciborskim i wodzisławskim. SMS z ostrzeżeniem został wysłany także do osób przebywających na Podkarpaciu.

Szef Wydziału Polityki Informacyjnej Anna Adamkiewicz przekazała PAP, że ostrzeżenia mogą obowiązywać nawet do jutrzejszego popołudnia.

Alert RCB to SMS-owy system ostrzegania przed zagrożeniami. Powstaje na podstawie otrzymywanych z ministerstw i służb (np. z policji, straży pożarnej) oraz z urzędów i instytucji centralnych (np. IMGW), a także z urzędów wojewódzkich informacji o zagrożeniach.

Zobacz także

W Małopolsce, w Świętokrzyskiem, w Lubelskiem, na Podkarpaciu i na Dolnym Śląskim obowiązuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia hydrologicznego. Jak przekazał hydrolog IMGW Grzegorz Walijewski, we wtorek lokalnie spadło ponad 100 proc. miesięcznej normy opadów deszczu.

Alert RCB - komunikat SMS. Co to jest, jak działa i czemu służy?

RadioZET.pl/PAP/RCB