Zamknij

Alerty przed burzami i deszczem. W sobotę zagrzmi w wielu rejonach Polski

03.06.2022 21:52
Burze z deszczem. Alerty i prognoza na kolejne ostrzeżenia
fot. Tomasz Kawka/East News

Weekend pełny burz może czekać mieszkańców niemal połowy Polski. Już w piątkowy wieczór wydano alerty, które będą obowiązywały na południowym-zachodzie, a z prognozy na sobotę wynika, że strefa burz znacznie się powiększy.

Pogoda zmieni się diametralnie w pierwszy weekend czerwca. Niebezpiecznie zrobi się już późną nocą w sobotę – Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym deszczem z burzami.

Strefa opadów i burz wystąpi od godz. 3 w nocy do godz. 13, w pasie od Dolnego Śląska, przez Opolszczyznę i Śląsk po zachodnie powiaty Małopolski.

Silny deszcz z burzami. Są alerty, strefa burz powiększy się 

"Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami do 30 mm. Opadom towarzyszyć mogą burze z porywami wiatru do 60 km/h. Możliwy grad" – prognozuje Instytut.

To jednak nie koniec burzowych akcentów na weekend. Prognoza ostrzeżeń IMGW wskazuje, że front z chmurami i burzami będzie w sobotę 4 czerwca przemieszczał się na wschodnie i północne rejony Polski.

Z prognozy wynika, że obszar występowania burz rozciągnie się z Dolnego Śląska przez południowe tereny województw łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego. Zagrzmieć może również w woj. lubelskim, podkarpackim i świętokrzyskim.

4 maja ventusky
fot. screen Ventusky.com, prognoza na 4 czerwca, godz. 14

RadioZET.pl/meteo.imgw.pl

C