Burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenia dla kilku województw

16.08.2019 11:43
Gdzie jest burza? IMGW wydał ostrzeżenia
fot. Shutterstock

IMGW wydał w piątek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla północnej i środkowej części kraju. Burze prognozowane są w województwach południowych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem obowiązują w woj. łódzkim, centralnej i wschodniej części woj. wielkopolskiego, wschodnich powiatach woj. mazowieckiego, woj. kujawsko-pomorskim i pomorskim.

Zobacz także

Alert pierwszego stopnia przed burzami obowiązuje w województwach południowych: małopolskim (oprócz powiatów wschodnich) świętokrzyskim (oprócz powiatów wschodnich), śląskim, opolskim, oraz we wschodnich powiatach woj. dolnośląskiego.

Na tych obszarach prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm. Wiatr w porywach osiągnie prędkość do 75 km/h. Miejscami możliwe są opady gradu.

>>>SPRAWDŹ AKTUALNĄ PROGNOZĘ POGODY<<<

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

RadioZET.pl/PAP