Zamknij

Nawałnice nad Polską. Martwy mężczyzna w piwnicy zalanego budynku

18.06.2020 19:19
Straż Pożarna
fot. MICHAL ADAMOWSKI/REPORTER

Gwałtowne burze nad Polską. W piwnicy jednego z podtopionych budynków mieszkalnych w Zgierzu w woj. łódzkim znaleziono mężczyznę bez funkcji życiowych. Trwa wyjaśnianie przyczyn jego śmierci. Nad miastem przeszła potężna nawałnica, która zalała ulice i szpital jednoimienny. 

Strażacy OSP zostali wezwani do zalanej piwnicy w szkole. Będąc na miejscu usłyszeli z położonego nieopodal budynku wołanie o pomoc żony ofiary. W piwnicy znaleziono mężczyznę bez funkcji życiowych - poinformował rzecznik prasowy łódzkiej straży pożarnej mł. brygadier Jędrzej Pawlak.

Natychmiast ewakuowali mężczyznę i rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Po chwili na miejsce dojechał zastęp Państwowej Straży Pożarnej, który kontynuował akcję ratunkową. Następnie na miejsce przybyło pogotowie ratunkowe i przejęło poszkodowanego. Mężczyzny nie udało się uratować

– relacjonował Pawlak. Nie wiadomo, dlaczego mężczyzna znalazł się w wodzie. Trwa wyjaśnianie przyczyn jego śmierci. 

Burza w Zgierzu. Zalane ulice i szpital 

Ponad 170 interwencji odnotowali do tej pory strażacy w związku z burzą, która przechodziła w czwartek nad województwem łódzkim. Najgorsza sytuacja była w Łodzi, Brzezinach i Zgierzu, gdzie podtopiony został m.in. jednoimienny szpital zakaźny, w którym leczeni są chorzy na koronawirusa.

Podtopiony jest też m.in. Instytut Medycyny Pracy na ul. św. Teresy w Łodzi, oddział pediatryczno-neonatologiczny szpitala w Brzezinach, Urząd Pracy i archiwum w Zgierzu. Oprócz Zgierza, uliczne rzeki powstały też w północnej części Łodzi i w Brzezinach. Duże utrudnienia są w Łodzi m.in. na ul. Drewnowskiej, al. Włókniarzy, ul. Legionów, ul. Traktorowej i ul. Konstantynowskiej pod wiaduktem kolejowym. Występują utrudnienia w podróżowaniu samochodem oraz opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Zobacz także

Gdzie jest burza? Alerty IMGW w całym kraju

Jak podaje IMGW, w całym kraju obowiązują alerty przed burzami z gradem. W woj dolnośląskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim, łódzkim, mazowieckim, świętokrzyskim, opolskim i części woj. warmińsko-mazurskiego wydano ostrzeżenia drugiego stopnia. W tych rejonach kraju prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm, oraz porywami wiatru do 80-90 km/h.

mapa

Alerty pierwszego, najniższego stopnia obowiązują natomiast dla woj. zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, lubuskiego, wielkopolskim i części warmińsko-mazurskiego. Dla pozostałej części kraju wydano ostrzeżenia drugiego stopnia. W tych regionach mogą wystąpić burze z deszczem od 15 mm do 30 mm, a także porywy wiatru do 80-90 km/h.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP