Zamknij

W czwartek nawet 26 stopni Celsjusza. Lokalnie burze, deszcz i grad

10.06.2021 07:13
gdzie jest burza w czwartek 10 czerwca
fot. Shutterstock

Jaka pogoda czeka nas w czwartek 10 czerwca? Dzień będzie ciepły. Na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie i sucho, a temperatura osiągnie do ok 25 stopni Celsjusza - powiedział synoptyk IMGW Szymon Ogórek. Dodał, że miejscami będą rozwijać się chmury z opadami deszczu i towarzyszącymi nim lokalnymi burzami.

Jaka pogoda w czwartek 10 czerwca?  Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w rozmowie z PAP podkreślił, że w czwartek będzie podobna pogoda do tej, jaka była w środę. "Zdecydowanie na większości obszaru kraju będzie sucho i pogodnie" - powiedział synoptyk.

Przekazał, że rano jedynie na krańcach południowo-wschodnich oraz na zachodnich w woj. lubuskim i dolnośląskim mogą wystąpić punktowe przelotne opady deszczu.

Gdzie jest burza w czwartek 10 czerwca? Prognoza pogody IMGW. Mapa online

"W ciągu dnia spodziewamy się wzrostu temperatury do ok. 25 stopni na przeważającym obszarze kraju" - poinformował.

Według synoptyka w ciągu dnia miejscami mogą wystąpić przelotne opady deszczu. "Z tym, że to będą zjawiska ograniczone do pewnych regionów, tak jak w środę" - podał.

Jak zapowiedział synoptyk na północy powinno być sucho. Tak samo w większości kraju nie powinno padać. Jedynie na wschodzie i południu kraju może padać lokalnie deszcz. "W tych regionach mogą być burze z opadami deszczu do 20 mm i punktowo z porywami wiatru do 70 km/h" - dodał.

RadioZET.pl/ PAP/ IMGW