Zamknij

Pogoda. "Bomba ciepła" w czerwcu w Polsce. Temperatura przekroczy 30 stopni

08.06.2021 13:38
Mapa pogodowa Polski
fot. ventusky.com

Pogoda w czerwcu zrekompensuje chłodny i deszczowy maj. Fala letnich upałów dotarła już na południe Europy. "Bomba ciepła" zawita również do Polski. Temperatura przekroczy 30 stopni Celsjusza. 

Pogoda w czerwcu będzie nas rozpieszczać. Wyjątkowo ciepły jest już rozpoczynający się tydzień. Temperatura na zachodzie i w centrum kraju sięga nawet 28 stopni. Jak prognozuje IMGW, nadchodzące dni przyniosą na zmianę bezchmurne niebo i duże zachmurzenie z deszczem. 

"We czwartek i piątek prognozowane są burze, którym towarzyszyć będą intensywniejsze opady i północny wiatr osiągający w porywach 60 km/h'' – przewidują synoptycy. Niedziela przyniesie chwilowe ochłodzenie, chmury, opady deszczu i na wschodzie lokalne burze. Termometry wskazywać będą od 16 do 20 stopni Celsjusza.

Pogoda. Czerwcowa "bomba ciepła" dotrze do Polski

Fala ekstremalnych upałów nadciągnęła już na południe Europy. Jak podaje portal fanipogody.pl, w Hiszpanii temperatury oscylują w okolicach 32-35 stopni Celsjusza. Jeszcze goręcej zrobi się w okolicach Sevilli, gdzie termometry pokażą ponad 40 stopni. Upał obejmie również zachód Francji oraz południe Włoch.

Prognozowana "bomba ciepła" dotrze do centrum i na wschód Europy w okolicach 15 czerwca. Pierwsze długoterminowe prognozy pogody na czerwiec mówią o temperaturach od 34 stopni na zachodzie Polski do ponad 30 stopni w pozostałych regionach kraju. 

Pogoda długoterminowa ma charakter orientacyjny. Portal fanipogody.pl dodaje, że obecna sytuacja meteorologiczna w Europie jest dynamiczna. ''Model GFS co kilka aktualizacji przesuwa zarówno okres, jak i obszar najsilniejszego upału na naszym kontynencie'' - czytamy. 

RadioZET.pl/IMGW/fanipogody.pl