Zamknij

Grad wielkości jabłek w Gorzowie. Kierowcy w panice zabezpieczają auta

12.06.2019 22:27
Grad wielkości jabłek w Gorzowie. Kierowcy w panice zabezpieczają auta
fot. Kamil Lewera - Dziennikarz Radia Plus

Pogoda w Polsce nadal niebezpieczna. IMGW wydał kolejne ostrzeżenia przed silnymi burzami z gradem. Mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego boją się o swoje samochody. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

We wtorek wieczorem nad Gorzowem Wielkopolskim przeszła burza z intensywnymi opadami deszczu i gradu. Nawałnica trwała kilkadziesiąt minut, ale to wystarczyło, by wody opadowe znacząco utrudniły ruch drogowy i wdarły się do niektórych budynków. 

W Gorzowie oprócz intensywnego deszczu padał również grad. Ogromne lodowe kule sięgające 15 centymetrów uszkodziły wiele samochodów. 

Zobacz także

IMGW wydał w środę po południu ostrzeżenia przed gwałtownymi burzami z gradem. Alert drugiego stopnia został wydany dla województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego oraz na północne, zachodnie i centralne powiaty woj. wielkopolskiego. Jak podaje IMGW, burze aktywne będą w wieczorem oraz w późniejszych godzinach nocnych.

Mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego w obawie przed kolejnym gradobiciem zabezpieczyli swoje samochody. Parkingi wielopoziomowe przy miejskich galeriach handlowych są zapełnione. Zajęte są również wszystkie miejsca na parkingu wielopoziomowym przy Filharmonii Gorzowskiej.

Jak podaje IMGW, w czwartek obszar, na którym będą rozwijać się burze, przemieści się nieco na wschód i obejmie głównie województwa: warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie i zachodnią część woj. mazowieckiego. Burze możliwe będą także na Górnym Śląsku, Opolszczyźnie oraz w Małopolsce i Kielecczyźnie. Miejscami mogą być bardzo gwałtowne – z porywami wiatru do 115 km/h, dużym gradem oraz ulewami (nawet do 50 - 60 mm). 

Zobacz także

RadioZET.pl/Twitter