Zamknij

Kule gradowe wielkości jabłek. Internauci: Mam nadzieję, że nikt taką nie dostał

12.06.2019 10:48
Pogoda. Burza w Gorzowie Wlkp. Grad wielkości piłek
fot. Facebook/Gorzów Wczoraj, pani Joanna/ Lubuscy Łowcy Burz

Pogoda znów dała się we znaki mieszkańcom Gorzowa Wielkopolskiego i okolic. Przez region przeszła we wtorek wieczorem nawałnica. Choć trwała zaledwie kilkadziesiąt minut, to wystarczyło, by woda wdarła się do budynków i zalała ulice, a potężne kule gradowe wyrządziły szkody.

We wtorek wieczorem w województwie lubuskim straż pożarna tylko do godziny 22.30 interweniowała kilkadziesiąt razy. Nic dziwnego, bo kule gradowe były wielkości piłeczek do ping ponga, a czasem nawet większe. Średnica niektórych kul sięgała 10 centymetrów. "Takiego gradu nie notowaliśmy w Polsce co najmniej od 2011 r." - komentują na Facebooku Polscy Łowcy Burz. 

Średnica tych kul lodowych normalnie jak z filmu "Pojutrze"... Mam nadzieję, że nikt taką nie dostał

piszą internauci

Grad uszkodził samochody, wybijały szyby. Interwencje dotyczyły też zalanych piwnic, szkół, sklepów i garaży.

Pogoda w Lubuskiem - to nie koniec burz

Łowcy Burz ostrzegają, że "ekstremalnie silne burze" mogą przejść przez zachodnią Polskę także w środę. 

"Po raz kolejny musimy Państwa poinformować o groźnych zjawiskach burzowych, które są prognozowane na godziny popołudniowe, wieczorne i nocne na zachodzie, południowym zachodzie, północnym zachodzie i częściowo w centrum kraju. Ponownie najpoważniejszym zagrożeniem będą opady dużego i bardzo dużego gradu. Równie dużym zagrożeniem mogą się okazać bardzo silne porywy wiatru oraz potężne opady deszczu powodujące podtopienia" - piszą.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Twitter/Polscy Łowcy Burz/Lubuscy Łowcy Burz