IMGW zmienia prognozy pogody na zimę. Uwagę przykuwa jeden miesiąc
IMGW zaktualizowało eksperymentalną długoterminową prognozę pogody na zimę. Synoptycy przekazali, jakie warunki mogą czekać nas w grudniu, styczniu, lutym i marcu. Z kolei w listopadzie w Polsce może pojawić się pierwszy śnieg.

Zima 2022/2023 zbliża się wielkimi krokami. Rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski powiedział Wirtualnej Polsce, że pierwszy śnieg w Polsce może spaść po 15 listopada. Według Centrum Modelowania Meteorologicznego w tym czasie pojawi się kilka mroźnych nocy. Na południu i wschodzie Polski termometry w nocy i nad ranem mogą wskazywać minus 7 stopni Celsjusza.
Jaka będzie zima? Nowa eksperymentalna prognoza IMGW
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował aktualizację długoterminowej prognozy pogody na okres od grudnia do marca. Wynika z niej, że ostatni miesiąc może okazać się zdecydowanie cieplejszy niż zazwyczaj.
W grudniu na obszarze całej Polski średnia miesięczna temperatura powinna kształtować się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020. Podobnie średnia miesięczna temperatura będzie mieścić się w zakresie normy wieloletniej.
W styczniu 2023 średnia miesięczna temperatura powietrza oraz miesięczna suma opadów atmosferycznych w całym kraju powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020. W północnej części Polski prognozowana jest miesięczna suma opadów powyżej normy.
W lutym zarówno średnia miesięczna temperatura powietrza, jak i suma miesięcznych opadów atmosferycznych na terenie całego kraju powinna kształtować się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020.
Według prognoz IMGW marzec zapowiada się dość ciepło. Średnia miesięczna temperatura powietrza oraz suma miesięcznych opadów atmosferycznych w całej Polsce powinna kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020.
Przypominamy, że długoterminowa prognoza pogody ma charakter orientacyjny i może ulec zmianie. Na naszym portalu na bieżąco można śledzić prognozy pogody na nadchodzące dni i tygodnie.
RadioZET.pl/IMGW