Zamknij

Marznące opady, gęsta mgła i silne mrozy. Zagrożonych łącznie 11 województw

24.01.2022 10:01
Pogoda
fot. Marek Lasyk/REPORTER (zdjęcie poglądowe)

Marznące opady, gęsta mgła i silne mrozy - Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej po raz kolejny ostrzega przed tymi zjawiskami pogodowymi. Alerty IMGW obowiązują w czasie od poniedziałku przed południem do nocy z poniedziałku na wtorek na terenie łącznie 11 województw. 

W niedzielę informowaliśmy o 11 województwach, które zagrożone były marznącymi opadami, gęstą mgłą lub silnymi mrozami. W niektórych regionach występowało więcej niż jedno zjawisko pogodowe. Początek nowego tygodnia zwiastuje jednak kolejne problemy pogodowe.

IMGW: marznące opady, gęsta mgła i silne mrozy w 11 regionach

Za sprawą ciepłego frontu atmosferycznego poniedziałek w większości kraju będzie pochmurny i z opadami śniegu, deszczu ze śniegiem oraz deszczu. Synoptycy Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują, że wyżej wymienione zjawiska meteorologiczne mogą występować łącznie w 11 województwach. 

Opady marznące (alerty I stopnia):

- woj, pomorskie (z wyjątkiem zachodnich powiatów) -> do godz. 12 w poniedziałek

- woj. warmińsko-mazurskie -> do godz. 16 w poniedziałek

- woj. łódzkie -> do wtorku do godz. 2 w nocy

- woj. mazowieckie (Ostrołęka, Płock oraz pow. ostrołęcki, przasnyski, makowski, pułtuski, ciechanowski, mławski, żuromiński, sierpecki, płoński, nowodworski, sochaczewski, płocki, gostyniński) -> do godz. 12 w poniedziałek

- woj. wielkopolskie (Kalisz, Ostrów Wlkp. Konin oraz pow. koniński, kolski, krotoszyński, pleszewski, jarociński, ostrowski, kępiński, turecki) -> do wtorku do północy

Silny mróz (alerty I stopnia):

- woj. podlaskie

- woj. świętokrzyskie (powiaty centralne i wschodnie)

- woj. śląskie (pow. cieszyński i żywiecki)

- woj. małopolskie, (pow. suski, nowotarski, tatrzański, limanowski, nowosądecki, gorlicki oraz Nowy Sącz)

- woj. podkarpackie (pow. jasielski, krośnieński, brzozowski, sanocki, leski, bieszczadzki, przemyski, jarosławski, lubaczowski oraz Przemyśl i Krosno)

Gęsta mgła (alerty I stopnia):

- woj. lubuskie -> do godz. 20 w poniedziałek

- woj. wielkopolskie -> do ok. godz. 10:30 w poniedziałek

RadioZET.pl/PAP/IMGW/TVN Meteo

C