Zamknij

IMGW ostrzega przed silnym mrozem. Temperatura może spaść nawet do -18 stopni

11.01.2021 20:08
mróz i śnieg
fot. Wojtek Laski/East News

IMGW wydał ostrzeżenia przed silnym mrozem dla trzech województw. Temperatura w nocy może spaść nawet do -18 stopni.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem. Alerty dotyczą południowych powiatów woj. śląskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego i obowiązują do wtorkowego poranka. Temperatura w nocy może spaść nawet do -18 st. Celsjusza.

Silny mróz i -18 stopni. IMGW wydał ostrzeżenia

Alert w woj. śląskim wydano dla powiatów cieszyńskiego i żywieckiego. IMGW prognozuje, że temperatura minimalna w nocy miejscami wyniesie tam od -14 st. C do -17 st. C. Temperatura maksymalna w dzień od -1 st. C do -3 st. C. Średnia prędkość wiatru od 2 km/h do 7 km/h.

W woj. małopolskim ostrzeżenia przed silnym mrozem wydano z kolei dla powiatów tatrzańskiego, nowotarskiego, nowosądeckiego i gorlickiego. Prognozuje się tam temperaturę minimalną w nocy miejscami od -18 do -15 st. C. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od -5 do -2 st. C. Średnia prędkość wiatru od 2 do 7 km/h.

Z kolei na Podkarpaciu ostrzeżenia IMGW wydano dla powiatów bieszczadzkiego, leskiego oraz sanockiego. Jak podał Instytut, prognozuje się tam temperaturę minimalną miejscami od -12 st. C do -15 st. C oraz wiatr o średniej prędkości od 10 km/h do 20 km/h.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia i życia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP

C