Zamknij

"Upalne" ostrzeżenia IMGW dla niemal całej Polski. "Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych"

12.06.2019 08:10
"Upalne" ostrzeżenia IMGW dla niemal całej Polski. "Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych"
fot. Shutterstock

Kolejny dzień morderczych upałów przekłada się na ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Podobnie jak wczoraj, we wszystkich województwach kraju obowiązuje dziś drugi stopień zagrożenia. Zaleca się ograniczanie wyjść, noszenie nakryć głowy, regularne nawadnianie i sprawdzanie alertów pogodowych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

IMGW ostrzega dziś przed wyniszczającymi upałami. Zgodnie z prognozą pogody termometry wskażą dziś w całym kraju ponad 30 stopni Celsjusza.

Wyjąwszy powiaty na samym południu Polski cały kraj objęty jest dziś ostrzeżeniem 2 stopnia. Ważne są do godzin wieczornych. Drugi stopień oznacza, że dłuższe przebywanie na zewnątrz może stanowić on zagrożenie dla zdrowia i życia.

 Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych

przestrzega IMGW

Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują dziś w „górskich” powiatach Dolnego Śląska. Bez zagrożenia pozostają południowe powiaty Śląska, Małopolski i Podkarpacia – od Cieszyna aż po Bieszczady.

Zobacz także

Przed upałami ostrzega też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Instytucja zaleca, by ograniczyć przybywanie na słońcu i wysiłek fizyczny, regularnie nawadniać organizm (również ograniczać napoje alkoholowe). Nie zapominajmy też o nakryciach głowy.

RadioZET.pl/PAP