Zamknij

Upały nie odpuszczają. Pogoda na środę, 12 czerwca

12.06.2019 07:11
Upały nie odpuszczają. Pogoda na środę, 12 czerwca
fot. Pixabay.com/Myriams-Fotos

Upalne temperatury, istna sUusza na wschodzie kraju i ulewy z opadami gradu na zachodzie – tak przedstawia się pogoda na środę, 12 czerwca. Pamiętajmy o ograniczaniu aktywności na zewnątrz, regularnym nawadnianiu i nakryciach głowy.

Upały nie odpuszczają. Druga środa czerwca będzie kolejnym gorącym dniem z temperaturami powyżej 30 stopni Celsjusza w całym kraju. W centralnej części Polski, w województwie łódzkim i w Wielkopolsce w cieniu termometry wskażą najwięcej, bo aż 35 stopni...

Najniższy wykaz, „tylko” 31 stopni meteorolodzy przewidują w rejonie północno-wschodnim. W odróżnieniu od upalnej suszy w centrum i na wschodzie, w pasie Polski zachodniej możemy spodziewać się licznych burz. Synoptycy wieszczą ulewy, a nawet intensywne opady gradu.

Niebezpieczne zjawiska burzowe utrzymają się dziś od województwa zachodniopomorskiego po Dolny Śląsk. Przy burzach może powiać silniej niż zwykle, w porywach do 90 km/godz. Wiatr powieje w kierunku południowo-wschodnim. Z racji upałów obejmujących Polskę w całym kraju będzie dziś biomet niekorzystny.

Zobacz także

Pamiętajmy o nakryciu głowy, uzupełnianiu płynów i ograniczaniu aktywności na zewnątrz.

RadioZET.pl/TVN Meteo