Zamknij

Ostrzeżenia przed deszczem i...śniegiem. Sprawdź, które województwa są zagrożone

23.12.2019 20:21
Pogoda
fot. Shutterstock

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w poniedziałek wieczorem wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu w Małopolsce, Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, a także w części województw śląskiego, świętokrzyskiego oraz mazowieckiego. Na południu Małopolski i Śląska będzie intensywnie padać śnieg.

Ostrzeżeniem drugiego stopnia przed deszczem zostało objęte niemal całe woj. podkarpackie z wyjątkiem północnych regionów. Taki sam stopień ostrzeżenia przed deszczem obowiązuje w powiecie dąbrowskim, tarnowskim oraz gorlickim w woj. małopolskim.

Ostrzeżenia
fot. IMGW

Poza tym intensywnych opadów deszczu należy spodziewać się w niemal całym woj. lubelskim (z wyjątkiem powiatów bialskiego, parczewskiego, włodawskiego i chełmskiego), w północnej części woj. małopolskiego, południowej części woj. śląskiego (pow. bielski, żywiecki i cieszyński), woj. świętokrzyskim (z wyjątkiem powiatów koneckiego, włoszczowskiego i jędrzejowskiego) oraz południowo-wschodniej części woj. mazowieckiego

Intensywne opady śniegu wystąpią w powiecie żywieckim i cieszyńskim woj. śląskiego oraz w powiecie suskim, limanowskim, nowosądeckim, gorlickim, nowotarskim oraz tatrzańskim w woj. małopolskim. IMGW prognozuje się na tym obszarze opady śniegu mogą powodować przyrost pokrywy śnieżnej od 25 cm do 35 cm.

RadioZET.pl/PAP/IMGW