Zamknij

Pogoda na piątek. Będzie bardzo ciepło, ale mogą wystąpić burze

11.06.2021 07:33
pogoda na piątek
fot. ventusky.com

Pogoda na piątek. Nadal będzie ciepło, a nawet bardzo ciepło - od 22 do 26 stopni Celsjusza. Jednak miejscami, szczególnie na wschodzie, 11 czerwca mogą wystąpić burze; spadnie do 20 mm deszczu – informuje synoptyk IMGW Szymon Ogórek.

Pogoda w piątek podobna będzie do czwartkowej. Wciąż ciepło, a nawet bardzo ciepło. Maksymalna temperatura od 22 do 26 stopni. Trochę chłodniej nad morzem i w obszarach podgórskich 18 – 22 stopnie Celsjusza.

Pogoda na piątek 11 czerwca. Bardzo ciepło, ale uwaga na burze 

Synoptyk ostrzega, że choć na ogół będzie pogodnie, to 11 czerwca miejscami zaczną się pojawiać chmury, a nawet burze. - Cały czas dominować będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, ale też pojawią się obszary, nad którymi chmur będzie przybywać. Jednak pogodnie – mówi synoptyk.

Na wschodzie kraju, czyli w woj. podlaskim, części warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, podkarpackiego, częściowo świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego po południu będzie przybywać chmur, lokalnie mogą wystąpić burze. W rejonach występowania burz należy się spodziewać opadów deszczu do 20 mm i wiatrów wiejących - w porywach - z prędkością do 60 km/h.

Pogoda długoterminowa na czerwiec zapowiada się optymistycznie. Już wkrótce zobaczymy temperatury takie jak w najgorętszych europejskich kurortach. Synoptycy zwiastują nadejście upałów z blisko 40 stopniami na termometrach. Gorące dni mają być przeplatane krótkimi ochłodzeniami. W czwartek, 17 czerwca na zachodzie na termometrach zobaczymy 34 stopni Celsjusza. Z kolei w piątek, 25 czerwca słupki rtęci pokażą nawet 35-36 stopni. Najgoręcej ma być na zachodzie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/IMGW/fanipogody.pl