Zamknij

Pogoda długoterminowa. Powrót lata we wrześniu. Fala ciepła zaleje Polskę

06.09.2021 11:50
Mapa pogodowa Polski
fot. ventusky.com

Pogoda we wrześniu ulegnie poprawie. Do Polski za sprawą wyżu znad Ukrainy wraca fala ciepła. Powrót lata odczujemy w połowie tygodnia, gdy temperatura wzrośnie do 28 stopni.  

Pogoda długoterminowa na wrzesień została opracowana przez synoptyków IMGW. Wyż znad Ukrainy będzie gwarantował dużo słońca, ciepłe dni i chłodne noce. Dopiero w weekend od północnego zachodu nasunie się zatoka niżowa przynosząc zmianę pogody - opady deszczu i lokalne burze. 

Pogoda długoterminowa. Powrót lata we wrześniu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że w poniedziałek i we wtorek w nocy na wschodzie i w rejonach podgórskich istnieje niewielkie ryzyko lokalnych przygruntowych przymrozków. 

Według prognoz, wtorek (7 września) będzie pochmurny. W górach są możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 17 stopni na północnym wschodzie, około 20 stopni w centrum, do 24 stopni Celsjusza na południowym zachodzie. 

W środę i czwartek (8 i 9 września) znów ma być słonecznie. Wiatr z kierunków południowych przyniesie ocieplenie. Temperatura nad morzem pozostanie na poziomie 20-22 stopni, natomiast termometry na zachodzie pokażą nawet 27 stopni Celsjusza.

Temperatura wzrośnie do 28 stopni. W weekend załamanie pogody

W piątek (10 września) na wschodzie nadal będzie słonecznie, ale od zachodu zachmurzenie będzie wzrastać i miejscami wystąpią przelotne opady deszczu i burze. Ma być nieco cieplej, temperatura maksymalna od 23 stopni nad morzem, do 28 stopni Celsjusza na zachodzie.

W weekend pogoda się załamie. Synoptycy IMGW prognozują przelotne opady deszczu i burze. W sobotę jeszcze będzie ciepło - do 28 stopni w centrum. W niedzielę termometry pokażą już tylko od 17 do 22 stopni Celsjusza. Wiatr skręci z kierunków południowych na zachodnie i w czasie burz będzie w porywach do 60 km/h.

RadioZET.pl/IMGW