Zamknij

Pogoda długoterminowa. To nie koniec zimy. Nad Polskę sunie niebezpieczny front

26.01.2022 13:50

Zima w Polsce jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. Długoterminowa prognoza pogody wskazuje, że do Polski dotrze niebezpieczny front. Synoptycy zapowiadają wichury, ochłodzenie i śnieżyce. 

Mapa pogodowa Europy
fot. WXCHARTS

Pogoda w Polsce jest kształtowana przez ciepły front atmosferyczny, który niesie ze sobą przelotne opady deszczu. Taka aura utrzyma się do soboty 29 stycznia. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie się wahać od 0 stopni na Podhalu do 5-7 stopni Celsjusza na zachodzie i Pomorzu. Intensywne opady śniegu wystąpią jedynie w górach, gdzie może spaść nawet 15-25 cm białego puchu. W głębi kraju synoptycy prognozują deszcz ze śniegiem i mokry śnieg.

WQ8ktkpTURBXy9kNDQ4YzllZDQwYWU2NjMxZDcxOWQxNjQ1YWMzNjcxYi5wbmeRlQLNAxYAwsM
fot.

wxcharts.com

Pogoda długoterminowa. To nie koniec zimy

Według długoterminowej prognozy pogody dynamiczna zmiana aury czeka nas na przełomie stycznia i lutego. Niebezpieczny front sprowadzi nad Polskę wichury i mocne opady deszczu. Porywy wiatru sięgną nawet 70-90 km/h i mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. 

Luty rozpocznie się od ochłodzenia. W ciągu dnia na wschodzie i południu Polski może chwycić mróz. Dodatnia temperatura od 1 do 4 stopni Celsjusza utrzyma się na zachodzie i Pomorzu. Biało zrobi się znów nie tylko w górach. Synoptycy prognozują opady śniegu i deszczu ze śniegiem w niemal całej Polsce. 

www.ventusky.com
fot.

www.ventusky.com

Powrót zimy nie potrwa długo. Jeszcze przed pierwszym lutowym weekendem nad zachodnią część kraju dotrze odwilż. Temperatura wzrośnie nawet do 10 stopni Celsjusza. Kolejne tygodnie lutego będą zróżnicowane pogodowo. Niewykluczony jest ponowny zimowy epizod ze śniegiem i mrozem. Przypominamy, że pogoda długoterminowa ma charakter orientacyjny i może ulec zmianie.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Onet