Zamknij

Pogoda długoterminowa: Wracają upały. Temperatura wzrośnie do 30 stopni

09.09.2020 18:17
Mapa pogodowa Polski
fot. ventusky.com

Pogoda długoterminowa na kilka najbliższych dni zapowiada powrót wysokich temperatur. Do Polski nadciągnie zwrotnikowe powietrze, a termometry w tym czasie pokażą nawet 30 stopni Celsjusza - podaje TVN Meteo.

Prognoza pogody na najbliższe wrześniowe dni jest wyjątkowo optymistyczna. Co prawda w czwartek na niebie pojawi się więcej chmur i przelotnych opadów deszczu, a temperatura wzrośnie do 16 stopni na północy oraz 24 stopni Celsjusza na południowym wschodzie, kolejne dni upłyną pod znakiem słonecznej i ciepłej aury.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda długoterminowa. Zwrotnikowe powietrze i powrót upałów w Polsce 

Piątek i sobota będą słoneczne - zapowiada IMGW. 11 września temperatura wyniesie od 16 stopni na północy do 22 stopni na Dolnym Śląsku. W sobotę 12 września będzie jeszcze cieplej – od 20 do 27 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

Niedziela znów zapowiada się pochmurnie i z opadami deszczu oraz burzami, ale będzie cieplej. Temperatura w dzień wyniesie od 17 stopni na północnym zachodzie do 27 stopni Celsjusza na południowym wschodzie. 

Na pogodę w kraju wpływać mają słoneczne wyże z centrami nad środkową i wschodnią Europą. Układy będą zaciągać z południa coraz cieplejsze masy powietrza pochodzenia zwrotnikowego, stąd w połowie września możliwy wzrost temperatury do 30 stopni na południu kraju

Arleta Unton Pyziołek z TVN Meteo

Jeszcze cieplej będzie w poniedziałek 14 września. Jak podaje TVN Meteo, termometry pokażą 22 stopni na Suwalszczyźnie, przez 25 stopni w centrum, do blisko 30 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. 

Zobacz także

RadioZET.pl/TVN Meteo/IMGW