Ekstremalna pogoda. Burze w całym kraju, grad i trąby powietrzne

20.06.2019 08:29
Ekstremalna pogoda. Burze w całym kraju, grad i trąby powietrzne
fot. PIOTR PIWOWARSKI/East News

Pogoda w Boże Ciało będzie dynamiczna. Nawet 30 stopni można spodziewać się w niektórych miejscach kraju. Zwłaszcza na zachodzie kraju, występować mogą burze z intensywnym deszczem i silnymi podmuchami wiatru. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prognoza pogody na długi weekend czerwcowy i Boże Ciało 2019. Jak podaje IMGW, Polska znajduje się w zatoce niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad Morza Północnego nad Norwegię. Pozostaniemy w bardzo ciepłej masie powietrza pochodzenia polarnego.

Pogoda na Boże Ciało. Gdzie jest burza? 

Czwartek z uwagi na Boże Ciało dla wielu oznacza początek długiego weekendu, a dla uczniów - początek wakacji. Tego dnia temperatura w wielu miejscach może przekroczyć 30 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej ma być na wybrzeżu kraju. Ostrzeżenia przed upałem obowiązują na południowym zachodzie - na Dolnym Śląsku, w Opolskiem i w Lubuskiem.

Na zachodzie Polski występować mogą czasem gwałtowne burze z intensywnym deszczem i silnym wiatrem. W pozostałej części kraju także pojawią się burze, jednak będą bardziej rozproszone. W całej Polsce najprawdopodobniej wydane zostaną alerty pierwszego stopnia.

Jak podaje TVN Meteo, na Pomorzu, Kujawach, w centrum i na Śląsku, możliwe są opady gradu, a nawet trąby powietrzne.

Pogoda w piątek i sobotę

Piątek ma być nieco chłodniejszy, ale nadal ciepły. Na zachodzie temperatura wyniesie od 23 do 25 stopni C., będzie też chłodniej i spokojniej. Cieplej na wschodzie - do 28 stopni. W tej części kraju pogoda będzie sprzyjać rozwojowi burz.

Zobacz także

W sobotę w całym kraju zrobi się chłodniej, a temperatura nie powinna przekroczyć 25 stopni. Nad południowo-wschodni obszar kraju nadejdzie zachmurzenie. Dużo chmur na wschodzie będzie także w niedzielę, kiedy pojawią się również opady deszczu. Najpogodniej ma być na zachodzie kraju - bez opadów, od 20 do 25 stopni.

RadioZET.pl/PAP/TVN Meteo