Zamknij

Pogoda na dziś - 30 sierpnia. Gwałtowne ochłodzenie i ulewy. Możliwe burze

30.08.2021 06:33
Mapa pogodowa Polski
fot. Ventusky

Pogoda na dziś - 30 sierpnia. Poniedziałek będzie pochmurny i deszczowy, na południu kraju spodziewane są burze. Będzie też chłodno. Temperatura nie przekroczy 20 stopni Celsjusza.  

Pogoda w poniedziałek (30 sierpnia) przywita mieszkańców całego kraju chmurami. - Możliwe są niewielkie przejaśnienia, ale tylko możliwe. Padać będzie wszędzie - powiedziała synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie spadać.

Pogoda na dziś - 30 sierpnia. Burze i deszcz w poniedziałek

Opady chwilami będą intensywne, szczególnie na południu, w centrum i na wschodzie kraju. Na południu kraju spodziewane są też burze. Prognozowana wysokość opadów do 25 mm, miejscami na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Mazowszu i Lubelszczyźnie do 30 mm. Wysoko w Tatrach spadnie deszcz ze śniegiem i śnieg. 

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na wybrzeżu zachodnim w porywach do 65 km/h, z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru sięgną 60 km/h.

Poniedziałek nie będzie też ciepły. Temperatura wzrośnie do 19 stopni na zachodzie, około 18 stopni Celsjusza na wybrzeżu, a w rejonie intensywnych opadów do około 15-16 stopni. 

RadioZET.pl/IMGW/PAP.