Zamknij

Pogoda na dziś - Wielkanoc. Zima w górach i dość chłodno w całym kraju

04.04.2021 08:22
Zima
fot. PAP

Pogoda w Wielkanoc na przeważającym obszarze kraju będzie pochmurna, ale będą pojawiały się również przebłyski słońca - prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda na dziś - Wielkanoc. IMGW przekazał, że w niedzielę rano mieszkańców rejonów podgórskich przywitała iście zimowa aura, ponieważ nocne opady śniegu w połączeniu z ujemną temperaturą spowodowały utworzenie się tam niewielkiej pokrywy śnieżnej, lokalnie do około 2-3 cm, a w górach do 7 cm.

Dodano, że w całym kraju rano będzie chłodno, a wręcz mroźno, gdyż w nocy miejscami temperatura spadła od minus 5 stopni do minus 1 stopnia, a przy gruncie nawet do minus 6 stopni Celsjusza. Jedynie nad samym morzem i na północy Lubelszczyzny termometry pokazały około 1 stopnia.

W Wielkanocny poranek na północy i w centrum kraju możliwe są również mgły, które miejscami mogą marznąć, powodując, że drogi mogą być śliskie. IMGW zapowiada, że w ciągu dnia na zachodzie i północy Polski na niebie pojawi się słońce. W centralnej i południowo-wschodniej połowie kraju przeważać będzie zachmurzenie duże i miejscami pojawią się opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

Będzie nieco cieplej niż w sobotę. Temperatura maksymalna wyniesie od 6 stopni na północnym wschodzie do 10 stopni Celsjusza na zachodzie. W obszarach podgórskich od 3 do 5 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, tylko nad morzem porywisty, na ogół z kierunków zachodnich. 

RadioZET.pl/IMGW/PAP