Zamknij

Pogoda na dziś - czwartek 15 kwietnia. Zima nie odpuszcza. Spadnie 15 cm śniegu

15.04.2021 06:34
Śnieżyca
fot. Artur Szczepanski/REPORTER

Pogoda na dziś - czwartek 15 kwietnia. Niemal w całej Polsce będzie pochmurno i z opadami, a jeśli gdzieś miałoby się pojawić słońce, to będzie to wyłącznie na północnym zachodzie kraju. Cieplejsze powietrze do kraju dotrze w piątek.

  1. Pogoda na dziś - czwartek 15 kwietnia. Opady deszczy, deszczu ze śniegiem i śniegu
  2. Kiedy poprawa pogody w Polsce? 

Pogoda w czwartek znów będzie dynamiczna. Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazał, że prognozowane jest zachmurzenie duże i całkowite. - Jeżeli gdzieś miałoby się pojawić słońce, to tylko i wyłącznie na północnym zachodzie w rejonie Szczecina i Świnoujścia - powiedział.

Pogoda na dziś - czwartek 15 kwietnia. Opady deszczy, deszczu ze śniegiem i śniegu

W ciągu dnia ponownie będziemy mieć do czynienia z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem, a na południu także samego śniegu. - Przyrost pokrywy śnieżnej od 4 do 6 cm na południu kraju. Natomiast większe opady śniegu przesuną się bardziej nad południowy zachód. W Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim spadnie od 10 do 15 cm śniegu - poinformował Grzegorz Walijewski.

W Polsce północnej i centralnej bardziej prawdopodobne będą opady deszczu o charakterze umiarkowanym - od 10 do 15 mm. Temperatura nadal będzie niska i wyniesie od 2 do 3 stopni na południu kraju i od 4 do 6 stopni Celsjusza w centrum i na wybrzeżu. Najcieplej będzie na wschodzie - ok. 9 stopni Celsjusza.

Kiedy poprawa pogody w Polsce? 

- A to dlatego, że powoli od wschodu zaczyna napływać cieplejsze powietrze. Bardzo delikatnie zaznaczy się to w czwartek, w piątek nieco bardziej, a w sobotę i niedziele cieplejsze powietrze będzie w całym kraju - powiedział Walijewski z IMGW

W czwartek temperaturę odczuwalną obniżał będzie dodatkowo wiatr, który będzie wiał przeważnie z kierunków północnych. W górach jego prędkość osiągnie w porywach do 70 km/h i tam możliwe są zawieje i zamiecie śnieżne.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP