Zamknij

Pogoda na dziś - piątek 10 września. Nadciągają burze z deszczem. Synoptycy ostrzegają

10.09.2021 06:43

Pogoda na dziś - 10 września. Piątek przez większość dnia będzie pogodny i słoneczny. Dopiero późnym popołudniem na zachodnich krańcach Polski pojawią się burze z przelotnymi opadami deszczu - prognozuje IMGW. 

burza
fot. Adam Burakowski/REPORTER

Pogoda w piątek na początku nie będzie odbiegała od tej, z jaką mieliśmy do czynienia w ciągu ostatnich kilku dni. Poranek powinien być słoneczny i ciepły. Sytuacja zmieni się w drugiej części dnia, gdy nad Polskę nadciągną burze z deszczem. 

Pogoda na dziś - piątek 10 września. Wracają burze z deszczem

Prognoza pogody opracowana przez synoptyków IMGW nie pozostawia złudzeń - warunki meteorologiczne będą zmienić swoje oblicze z godziny na godzinę. - W późnych godzinach popołudniowych na zachodnich krańcach Polski pojawią się burze i towarzyszące im przelotne opady deszczu, dochodzące do 15 mm - powiedziała Grażyna Dąbrowska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W pozostałych częściach kraju, zwłaszcza w centrum i na wschodzie, do końca dnia powinna utrzymać się ładna, bezdeszczowa pogoda. - Dla większości mieszkańców naszego kraju to będzie bardzo ładny, słoneczny dzień - dodała Dąbrowska. 

Temperatura w Polsce wzrośnie do 27 stopni Celsjusza

W piątek najchłodniej będzie w podgórskiej części Karpat, gdzie maksymalna temperatura dojdzie do 22 stopni Celsjusza. W pozostałej części Polski temperatura będzie wyrównana - od 24 do 27 stopni. Wiatr będzie słaby z kierunków południowych, skręcający na południowo-zachodni.

W nocy z 10 na 11 września strefa opadów będzie bardzo wolno przesuwać się na wschód nad Wielkopolskę. Przed wschodem słońca w dolinach karpackich i na Pomorzu Zachodnim wystąpią mgły. Najchłodniej będzie na Podkarpaciu i w Małopolsce - od 6 do 9 stopni. Na pozostałym obszarze kraju termometry wskażą od 10 do 16 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby, południowy i południowo-zachodni.

RadioZET.pl/IMGW/PAP