Pogoda na niedzielę: Gołoledź i mgły o poranku. Temperatura sięgnie 12 stopni

24.11.2019 08:28
Gołoledź
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Pogoda na niedzielę, 24 listopada. Na północnym wschodzie ujemne temperatury. Na pozostałym obszarze kraju cieplej, zwłaszcza na południu, gdzie temperatura przy południowym wietrze może sięgnąć nawet 12 stopni Celsjusza. Wiatr z kierunków wschodnich umiarkowany, chwilami silniejszy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w Polsce jest kształtowana przez wyż znad Rosji oraz niż znad Europy Zachodniej. Do kraju napływa dość ciepłe powietrze polarne morskie. Jedynie na wschodzie Polski zalega jeszcze chłodne, przetransformowane powietrze polarne kontynentalne.

Pogoda na dziś - niedziela, 24 listopada

W niedzielę synoptycy prognozują zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, jedynie na krańcach południowych zachmurzenie umiarkowane. Na Kujawach oraz początkowo na krańcach północnych Warmii i Mazur oraz Podlasia słabe opady deszczu, na Podlasiu i Mazurach początkowo możliwe opady marznące, powodujące gołoledź. Na południu przed południem lokalnie utrzymująca się mgła, ograniczająca widzialność do 200 m.

Temperatura maksymalna od -1 stopni na północnym wschodzie, od 3-4 stopni w centrum, do 12 stopni Celsjusza na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i wschodni. W szczytowych partiach Tatr porywy wiatru do 70 km/h.

RadioZET.pl/PAP