Pogoda: Do Polski płynie ciepłe i wilgotne powietrze. Deszcz w całym kraju

02.11.2019 08:26
Deszcz
fot. PIXABAY

Pogoda na sobotę 2 listopada. W ciągu dnia temperatura wzrośnie do 8-14 stopni Celsjusza. Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem. Na południowym wschodzie porywy sięgną 80-90 km/h. W niemal całym kraju prognozowane są opady deszczu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w sobotę 2 listopada ulegnie wyraźnej zmianie. Wyż odsunie się na wschód, a cała już Polska znajdzie się w zasięgu niżu znad Szkocji. Napłynie do nas cieplejsze, ale także wilgotniejsze powietrze, co oznacza wzrost zachmurzenia i opady deszczu. 

Pogoda na sobotę 2 listopada. Cieplej, ale deszczowo

Strefa opadów deszczu już w nocy z piątku na sobotę wkroczy nad zachodnią Polskę i do rana sięgnie aż po centrum. W dzień padać będzie na przeważającym obszarze kraju, najwięcej w północnej połowie oraz na zachodzie, najmniej na południowym wschodzie.

Będzie cieplej niż w piątek - noc już bez przymrozków, w dzień od 6°C, 9°C na północnym wschodzie i około 11°C w centrum do 14°C na zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany, miejscami nawet dość porywisty, również z kierunków południowych.

Pogoda w Warszawie

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 9°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W pierwszej połowie nocy możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 7°C. 

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW