Zamknij

Upragniona zmiana pogody w weekend. To będą ostatnie takie dni

24.09.2021 15:21
ocieplenie
fot. wxcharts.com

Pogoda w weekend nas zaskoczy. Po wielu dniach chłodu w końcu nadejdzie upragnione ocieplenie. Temperatura może przekroczyć 25 stopni. Niestety, nie na długo.

Pogoda w piątek nie rozpieszcza. Jest pochmurno. O większych przejaśnieniach możemy mówić tylko w przypadku Polski północno-wschodniej. Silnie wieje, a porywy osiągają prędkość do 75 km/h. W głębi kraju także będzie wietrznie, a wiatr umiarkowany może chwilami dochodzić do 65 km/h.

Temperatura maksymalna w piątek wyniesie od 15 do 18 stopni w większości kraju. - Wyjątkiem jest północno-wschodnia część Polski, gdzie termometry miejscami wskażą 12 stopni Celsjusza - przekazała PAP Anna Woźniak, synoptyk IMGW.

Prognoza jest bardziej optymistyczna, jeśli chodzi o weekend. Portal fanipogody.pl informuje, że już w piątek chłodne, arktyczne masy powietrza zaczną powoli ustępować. Uderzenie ciepła najpierw będzie odczuwalne w południowej części Europy, a na Sycylii będzie wręcz upalnie.

Pogoda na weekend. Upał nie wróci, ale będzie gorąco

W sobotę upragnione ocieplenie nadejdzie także dla innych regionów kontynentu. We Włoszech czy Grecji słupki rtęci mogą pokazać 35 stopni Celsjusza. Temperatura znacznie wzrośnie także w Polsce. Będzie bardzo ciepło, chociaż tym razem upał do nas nie zawita.

"Na południowym zachodzie kraju temperatury sięgną nawet 24 stopni Celsjusza. Lokalnie może być gorąco, gdyż słupki rtęci wskazywać mogą nawet powyżej 25 stopni Celsjusza" - informują synoptycy. Najcieplej ma być na zachodzie kraju.

Jeszcze wyższe wartości temperatur termometry pokażą w niedzielę. Jak prognozuje portal twojapogoda.pl, tego dnia nie spodziewamy się opadów. Ciepła i pogodna aura ma się utrzymać także na początku przyszłego tygodnia, a temperatura na Śląsku w cieniu może osiągnąć 25 stopni. Do kiedy potrwa lato? Według meteorologów pogoda ma się zmienić w połowie przyszłego tygodnia.

RadioZET.pl/fanipogody.pl/IMGW/PAP/twojapogoda.pl