Zamknij

Pogoda - środa 2 czerwca. Od dziś wyraźna poprawa aury. Temperatura będzie rosła

02.06.2021 06:41
Mapa pogodowa
fot. Ventusky

Pogoda na dziś - 2 czerwca. W środę, w ciągu dnia na terenie kraju będzie dominować zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Słabe opady deszczu możliwe są na zachodzie – prognozuje IMGW.

Pogoda na zachodzie kraju - po nocnych opadach deszczu - nie zmieni się w tym rejonie w ciągu dnia. Deszcz będzie jednak słabszy i wystąpi jedynie lokalnie. – Nad resztą kraju będzie pogodnie – przekazał Szymon Ogórek, synoptyk IMGW.

Pogoda na dziś - środa 2 czerwca. Temperatura będzie rosła

Jak prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w godzinach porannych na przeważającym obszarze kraju temperatura wyniesie powyżej 10-12 stopni. Najcieplej będzie na zachodzie, gdzie nad ranem może przekroczyć 12 stopni Celsjusza.

W godzinach porannych wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunku wschodniego. Tak samo będzie wiać przez resztę dnia. – Będzie raczej pogodnie i troszkę cieplej niż we wtorek – poinformował Szymon Ogórek.

Na terenie całego kraju dominować będzie temperatura w granicach 20 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na południowym zachodzie, tam nawet około 17 stopni w Zamościu i Sanoku. Około 20 stopni pokażą termometry w centralnej Polsce. Najcieplej będzie na zachodzie - do 22 stopni Celsjusza.

Zobacz także

RadioZET.pl/IMGW/PAP