Zamknij

Pogoda na czerwiec. Nadciąga ocieplenie. Temperatura gwałtownie wzrośnie

31.05.2021 17:47
Mapa pogodowa
fot. Screen

Pogoda długoterminowa na czerwiec zapowiada wyraźne ocieplenie. Temperatura w Polsce może wzrosnąć do 29 stopni Celsjusza. Synoptycy nie wykluczają też, że miejscami zagrzmi.

Pogoda w maju zdecydowanie nas nie rozpieszczała. Według synoptyków IMGW była to najgorsza aura w tym miesiącu w całym XXI wieku. Jakub Gawron w rozmowie z Radiem ZET wskazał, że temperatury w Polsce były poniżej średniej dla tego miesiąca, a w nocy często występowały lokalne przymrozki.

Pogoda długoterminowa na czerwiec. Czeka nas silne ocieplenie

Synoptyczna prognoza pogody na czerwiec 2021 została opublikowana na portalu fanipogody.pl. Pierwsza połowa czerwca ma przynieść zdecydowaną poprawę aury. Okresami możliwe są dni gorące, gdzie temperatura ma wzrastać do 25/28 stopni Celsjusza.

''W czerwcu chłód nie powinien być tak odczuwalny jak w maju, gdyż w zasięgu wyżu masa zalegająca przez wiele dni będzie wygrzewać się na kontynencie, mając na uwadze silną operacje słoneczną'' - czytamy na stronie FaniPogody.pl.

Jednak za sprawą napływającego z północy i północnego wschodu Europy chłodnego powietrza, początek tygodnia będzie jeszcze dość chłodny. Z dnia na dzień napływające do Polski powietrze będzie cieplejsze, a temperatura będzie stopniowo rosła. Od czwartku już niemal w całym kraju powinna przekraczać 18 stopni, a gdzieniegdzie nawet 22 stopnie Celsjusza. Na piątek, sobotę i niedzielę, czyli czerwcowy długi weekend, prognozowane są silniejsze opady deszczu i burze. Dodatkowo może spaść grad.

Jeszcze cieplej zrobi się w drugim tygodniu czerwca. Prognoza pogody na ten okres (7-13 czerwca) zapowiada wzrost temperatury do 24-29 stopni Celsjusza. ''Zatem wiele wskazuje, że wystąpią dni gorące, ale o upale nie będziemy mówić, gdyż temperatura nie powinna osiągnąć 30 stopni'' - pisze autor prognozy.

RadioZET.pl/IMGW/Fanipogody.pl