Zamknij

Fala gorąca w Polsce. Miejscami temperatura pójdzie mocno w górę

08.06.2021 06:32
Pogoda
fot. Ventusky.com

Prognoza pogody na wtorek jest bardzo optymistyczna. Jak zapowiadają synoptycy, to będzie dzień z piękną i słoneczną pogodą, tylko lokalnie pojawią się chmury z opadami deszczu i burzami. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą w niektórych miejscach nawet 28 stopni Celsjusza w cieniu.

Pogoda we wtorek będzie iście letnia. Jak przekazał o poranku synoptyk IMGW Kamil Walczak, słońce wstanie wcześnie i wraz z nim bardzo szybko wzrośnie temperatura. Już ok. godz. 9-10 w wielu miejscach przekroczy 20 st. Celsjusza.

Pogoda we wtorek. Gdzie jest burza?

W ciągu dnia pogoda będzie bardzo podobna do tej występującej od kilku dni. Na ogół będzie słonecznie, choć lokalnie wystąpią zachmurzenia ze słabymi opadami deszczu. Na krańcach wschodnich będą nieco silniejsze. Tam też możliwe są słabe burze, choć nie powinny być bardzo intensywne.

gdzie-jest-burza
fot. IMGW

Popadać może też na południowym zachodzie i w centrum. Jednak jak zaznaczył synoptyk, "będą to bardzo słabe i symboliczne opady".

ZOBACZ TEŻ: Pogoda długoterminowa

Będzie ciepło. Temperatura maksymalna we wtorek wyniesie od 23 do nawet 28 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie nad samym morzem, gdzie wiać będzie północny wiatr. - Tam temperatura wyniesie 18-19 stopni – przekazał synoptyk.

RadioZET.pl/PAP