Zamknij

Niszczycielski wiatr to nie wszystko. IMGW ostrzega przed ulewami

01.10.2019 18:45
Pogoda. Deszcz, ulewy we wtorek i środę. Są ostrzeżenia IMGW
fot. PAP/Marcin Bielecki

Pogoda w najbliższych dniach nie da nam odpocząć. Po poniedziałkowych wichurach, które doprowadziły do serii wypadków i tysięcy interwencji w całej Polsce, zagrożenie może teraz stwarzać ulewny deszcz. To dlatego synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali już ostrzeżenia. Obowiązują też alerty hydrologiczne i prognoza zagrożeń na kolejne dni.

We wtorek obowiązują ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia przed ulewnym deszczem. Wydano je dla województw pomorskiego (w powiatach: człuchowskim, bytowskim, chojnickim, kościerskim, starogardzkim, tczewskim, gdańskim i kartuskim)  i kujawsko-pomorskiego (w powiatach: nakielskim, bydgoskim, Bydgoszcz, sępoleńskim, tucholskim, świeckim i chełmińskim). Żółte alerty obowiązują w tych częściach kraju jeszcze do południa w środę.

Zobacz także

Z kolei ostrzeżenia hydrologiczne pierwszego stopnia obowiązują w województwach zachodniopomorskim pomorskim. To w związku z przewidywanym wzrostem stanów wody do strefy stanów wysokich. Synoptycy ostrzegają, że lokalnie poziom wody może osiągnąć stan ostrzegawczy.

Deszczowo również w kolejnych dniach

Strefa opadów będzie się stopniowo przemieszczać, a w kolejnych dniach alerty mogą obejmować kolejne województwa. W środę zostaną prawdopodobnie wydane dla województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego.

Zobacz także

RaioZET.pl/IMGW