Zamknij

Uderzenie ciepła przed świętami Bożego Narodzenia. ''Nawet 18 stopni Celsjusza''

15.12.2019 18:06
Pogoda
fot. Ventusky

Czy będzie śnieg na Boże Narodzenie 2019? Najnowsze prognozy pogody przed świętami nie są optymistyczne dla fanów białego puchu. Do Polski płynie potężna fala ciepłego powietrza. W najbliższych dniach na termometrach zobaczymy 13-14, a nawet 18 stopni Celsjusza. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pogoda w grudniu znów zaskakuje. W nadchodzącym tygodniu poczujemy prawdziwy powiew wiosny. Do Polski płynie ciepłe powietrze znad Atlantyku i Europy Południowej - podaje portal TVN Meteo. Temperatury - nadzwyczaj wysokie jak na grudzień, mają towarzyszyć nam przez najbliższe dwa tygodnie. 

Pogoda. Czy będzie śnieg na Boże Narodzenie 2019?

Pogoda na najbliższe 16 dni nie zwiastuje białych świąt Bożego Narodzenia. Uderzenie ciepła poczujemy w połowie tygodnia. Na południu kraju temperatura wzrośnie do aż 13-14 stopni Celsjusza. W czasie najbliższego weekendu, czyli tuż przed świętami, termometry pokażą do 12 stopni. 

Z kolei portal meteoprognoza.pl podaje, że termometry w nadchodzącym tygodniu mogą lokalnie pokazać nawet 18 stopni. 

''Prawdziwy powiew wiosny. Trudno o inne określenie, skoro na południu niemal codziennie temperatura sięgnie 15 a miejscami nawet 18 stopni Celsjusza'' - czytamy na Twitterze. 

Zobacz także

Niższe, ale nie minusowe temperatury, prognozowane są na Wigilię i Boże Narodzenie. Synoptycy TVN Meteo przewidują od 3-4 stopni na wschodzie do 8-9 stopni Celsjusza na zachodzie Polski.

RadioZET.pl/TVN Meteo/meteoprognoza.pl