Obserwuj w Google News

Trąby wodne nad polskim Bałtykiem. "Sprzyjające warunki"

1 min. czytania
19.07.2021 19:40
Zareaguj Reakcja

Zjawiskowe trąby wodne wystąpiły w poniedziałek u wybrzeży polskiego Bałtyku – przekazali Polscy Łowcy Burz, pokazując wyjątkowe ujęcia. Przebywający nad morzem potwierdzili, że wiry powietrza wystąpiły w co najmniej kilku miejscach.

Trąba powietrzna nad Bałtykiem
fot. screen Milena Adamczyk/Polscy Łowcy Burz Facebook

Trąby powietrzne nad Bałtykiem. Wyjątkowe, a zarazem niebezpieczne zjawisko uchwycili w poniedziałek przebywający nad polskim morzem obserwatorzy.

Fotorelacja z przejścia trąb na polskim odcinku wybrzeża pojawiła się na stronie Polskich Łowców Burz. Nie wiadomo, czy trąby dotarły z morza na ląd.

Trąby powietrzne nad Bałtykiem. "Sprzyjające warunki" [ZDJĘCIA]

"Dzisiaj po południu wskutek adwekcji chłodniejszej masy powietrza doszło do rozwoju chmur kłębiastych i kłębiasto-deszczowych. Sprzyjające warunki wzdłuż "pomorskiego" odcinka Morza Bałtyckiego umożliwiły rozwój całkiem licznych trąb wodnych" – przekazali na Facebooku Polscy Łowcy Burz.

Redakcja poleca

Wskazali, że dotychczas trąby zaobserwowano m.in. w rejonie Władysławowa, Chałupek, Karwi i Łeby. Internauci dosłali kolejne fotografie, na których uwiecznili niebezpieczne zjawisko. Czytelniczka wskazała m.in. na trąbę wodną widzianą z plaży w Jastarni.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku  

RadioZET.pl/Polscy Łowcy Burz