Obserwuj w Google News

To może być „zima trzydziestolecia”. Temperatury spadną do minus 20 stopni

1 min. czytania
05.11.2019 10:49
Zareaguj Reakcja

Zima trzydziestolecia. Zagraniczni meteorolodzy radzą przygotować się mieszkańcom Europy i Polski na mroźne dni. Deszcz, śnieg, mróz i lód – to czeka nas jeszcze w tym roku.

Zima
fot. Shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zima 2019/2020 zbliża się wielkimi krokami. Już w listopadzie ma być chłodniej niż w latach poprzednich. Synoptycy spodziewają się pierwszych, obfitych opadów śniegu.

W grudniu nad Europę ma dotrzeć zimne powietrze znad Syberii. Największe mrozy odczują mieszkańcy Rosji i Ukrainy. Syberyjskie powietrze przykryje także Polskę, szczególnie wschód kraju.

Amerykańscy i brytyjscy meteorolodzy twierdzą, że w grudniu będziemy mieli dosłownie załamanie pogody. Temperatury spadną do minus 20 stopni Celsjusza. Na poprawę pogody przyjdzie nam poczekać do lutego 2020 roku. 

Nadciąga ekstremalnie mroźna zima. Naukowcy ostrzegają przed "bestią ze wschodu"

Pogoda w listopadzie

Początek listopada minie pod znakiem pogody niżowej. Oznacza to przewagę dużego zachmurzenia, okresami będą występować opady deszczu. Termicznie będzie nadal dość ciepło, ale pod koniec tygodnia zbliżymy się do normy dla pierwszej dekady listopada. Pogoda będzie więc typowo jesienna.

Większe zmiany w pogodzie mogą czekać nas w kolejny weekend.

Pogoda: Ponad 26 stopni mrozu. Padł rekord zimna tej jesieni

RadioZET.pl/DG