Cyklon Oleg uderzy w całej Polsce. Załamanie pogody, IMGW już alarmuje

31.01.2023 12:46

Cyklon Oleg dotarł do Polski z zachodu i przesuwa się na wschód. W całym kraju spowoduje on załamanie pogody, przynosząc ulewy i śnieżyce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już ostrzeżenia 1. i 2. stopnia dla niektórych regionów.

Pogoda
fot. Windy.com

Pogoda we wtorek upłynie pod znakiem śnieżyc i obfitych opadów deszczu. Pogorszenie aury spowoduje cyklon Oleg, który nadszedł z zachodu i przemieszcza się przez cały kraj na wschód.

IMGW prognozuje, że pochmurny dzień z opadami śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Ponadto silny wiatr spowoduje zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda. Cyklon Oleg w Polsce. Przyniesie śnieżyce i ulewy

Wtorek będzie chłodny. Temperatura maksymalna wyniesie od -3 stopni Celsjusza w dolinach górskich Karpat do 5 stopni na Wybrzeżu. Śnieg i deszcz ze śniegiem będzie padał w niemal całym kraju. Deszcz możliwy jest na zachodzie i nad morzem. W górach spadnie 5 cm śniegu.

IMGW wydał już ostrzeżenia 1. i 2. stopnia przed silnym wiatrem na północy. Obowiązują również alerty 1. stopnia przed zamieciami śnieżnym na południowych krańcach woj. śląskiego i małopolskiego.

Portal dobrapogda.pl zapowiada, że po południu z Niemiec zacznie wkraczać do Polski nowy front okluzji, który w ciągu najbliższej doby przejdzie na wschód przez cały kraj i przyniesie opady deszczu. “W drugiej połowie dnia rozpada się w zachodniej i północnej części kraju. Do wieczora strefa frontowa obejmie obszar, od całego wybrzeża przez Kujawy, Wielkopolskę, po Dolny Śląsk” - czytamy. W rejonach, w których będą niższe temperatury możemy się spodziewać deszczu ze śniegiem i śniegu.  

Wieczorem cyklon Oleg dotrze do centrum, przynosząc opady. W innych częściach Polski możliwe są rozpogodzenia, choć może gdzieniegdzie przelotnie popadać.

RadioZET.pl/PAP/dobrapogoda.pl