Obserwuj w Google News

Gdzie pada śnieg w Polsce? RADAR opadów, kamery na żywo

2 min. czytania
Aktualizacja 28.11.2023
27.11.2023 16:16
Zareaguj Reakcja

Gdzie pada śnieg w Polsce? Wszystkie doniesienia związane z opadami można monitorować na bieżąco za pomocą specjalistycznych serwisów internetowych. Informacje na ten temat, radar pogodowy oraz aktualna mapa opadów są dostępne poniżej.

Gdzie pada śnieg w Polsce?
fot. windy.com (screen)

Pogoda na zimę. Gdzie pada śnieg? Czy zima znów zaskoczy polskich drogowców? Z pewnością nie zrobi tego wtedy, gdy sami zainteresowani będą na bieżąco monitorować sytuację meteorologiczną. Wszystko dzięki mapom i radarom pogodowym przedstawiającym aktualne warunki pogodowe.

Gdzie pada śnieg? Radar i mapa na żywo [Windy]

Opady śniegu na żywo

Popularną stroną internetową z radarem pogodowym oraz możliwością monitorowania opadów śniegu w czasie rzeczywistym jest czeska witryna windy.com. Portal korzysta z danych zgromadzonych przez Europejskie Centrum Prognoz Średnioterminowych. Internauci mogą w związku z tym korzystać z wielu zmiennych: obserwować opady świeżego śniegu, przyglądać się temperaturze czy sprawdzać ostrzeżenia pogodowe dotyczące Polski i Europy.

Gdzie pada śnieg w Polsce? Ostrzeżenia IMGW - gdzie sprawdzać

Ostrzeżenia IMGW wydawane w związku z intensywnymi opadami śniegu można znaleźć na stronie internetowej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Witryna meteo.imgw.pl pozwala na obserwację, gdzie pada śnieg. Pokazuje w tym kontekście również prognozę zagrożeń drogowych.

Serwis meteo.org.pl również umożliwia wgląd w radar i mapę Polski, prezentującą, w których miejscach kraju pada śnieg lub deszcz. Zainteresowani mają szansę przyjrzeć się też animacji pokazującej kierunek przemieszczania się opadów w ciągu ostatnich trzech godzin.

Kamery na żywo i mapy online

Osoby, które są w podróży lub muszą sprawdzić aktualne warunki w konkretnym, polskim mieście bez konieczności przyswajania szczegółowych pomiarów mają do dyspozycji kamery na żywo. Serwis webcamera.pl umożliwia wgląd w transmisje z wielu miejsc w Polsce (w tym ośrodków narciarskich i górskich miejscowości). W witrynie można sprawdzić, czy w danym mieście pada śnieg. Należy jednocześnie pamiętać, że serwis nie jest powiązany z instytucjami zajmującymi się prognozami pogodowymi.

Zakopane - kamera na żywo

Warszawa - kamera na żywo

Gdańsk - kamera na żywo

Zobacz także: Zima w tym roku będzie zupełnie inna. Niepokoi sytuacja z wirem polarnym

Zima i opady śniegu – na to należy uważać

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa co roku przypomina o działaniach i zachowaniach przyczyniających się do niwelacji zagrożeń związanych z zimą. Warto pamiętać m.in. o:

  • usuwaniu sopli z dachu,
  • korzystaniu z bezpiecznych urządzeń grzewczych,
  • odśnieżaniu chodnika przed domem,
  • ubieraniu się stosownie do pogody,
  • rezygnacji z rozgrzewania się alkoholem,
  • korzystaniu z opon zimowych,
  • reagowaniu na potrzeby osób w kryzysie bezdomności,
  • zadbaniu o komfort zwierząt.

Źródło: Radio ZET/windy.com/meteo.imgw.pl/meteo.org.pl/webcamera.pl/gov.pl