Zamknij

Pogoda. Atak zimy już pewny. Chwyci mróz, możliwy pierwszy śnieg

15.11.2022 07:33

Według najnowszej prognozy IMGW wtorek będzie ostatnim ciepłym i pogodnym dniem. W środę czeka nas radykalna zmiana pogody. Niewykluczone, że tego dnia spadnie pierwszy śnieg. Z kolei nocą temperatura powietrza obniży się do minus 5 stopni Celsjusza.

Atak zimy
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Atak zimy w połowie listopada jest już pewny. Jak podaje IMGW, wtorek 15 listopada będzie jeszcze stosunkowo ciepły jak na połowę listopada, ale od środy 16 listopada należy się spodziewać dużego ochłodzenia. Do Polski napłynie mroźne powietrze, możliwe są pierwsze opady śniegu.

Pogoda na dziś - wtorek 15.11

We wtorek w północnej części kraju zachmurzenie będzie duże. Może tam też popadać słaby deszcz. – Opady mogą się także pojawić miejscami na południowym wschodzie. Więcej przejaśnień i rozpogodzeń możemy spodziewać się na południu Polski – powiedział synoptyk Michał Ogrodnik.

Dodał, że przed południem występować będą jeszcze mgły, szczególnie gęste na południu Polski. Tam widzialność będzie ograniczona do 200 metrów. – Nie jest wykluczone, że lokalnie mgły pojawią się też na północy kraju – mówił.

Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju wyniesie od 9 do 12 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej będzie na północnym-wschodzie, czyli na Suwalszczyźnie i Podlasiu, oraz w kotlinach górskich. Tam termometry pokażą od 6 do 8 stopni Celsjusza.

Atak zimy. Pierwszy śnieg w Polsce i nawet -5 stopni

W środę czeka nas radykalna zmiana pogody. Miejscami w centrum i na południu kraju oprócz deszczu, wystąpią także opady deszczu ze śniegiem, możliwe są również pierwsze opady samego śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 do 8 stopni Celsjusza nad morzem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunku północno-wschodniego, a na północnym zachodzie okresami porywisty.

W nocy ze środy na czwartek atak zimy odczujemy spoglądając na termometry. Niemal w całym kraju temperatura spadnie poniżej zera – do nawet minus 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, co może skutkować oblodzeniem mokrych dróg i chodników. Niewykluczone, że synoptycy IMGW zdecydują się na wydanie ostrzeżeń meteorologicznych.

RadioZET.pl/IMGW/PAP