Zamknij

Pogoda. Mapy pokazują śnieżyce. Do Polski dotrze groźny niż Denis

22.11.2022 11:57

Nadchodzi załamanie pogody w części kraju – tak wynika z najnowszych prognoz synoptyków. Niż Denis, który aktualnie daje się we znaki mieszkańcom południa Europy, wkrótce będzie się przemieszczać w stronę Polski. Na mapach pogodowych widać nadciągające śnieżyce.

Śnieżyce w Polsce
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Pogoda w najbliższych dniach przyniesie dużo niespodzianek. Według długoterminowej prognozy synoptyków IMGW obecny tydzień ma stać pod znakiem jesiennej aury. Jednak nie zabraknie zimowych akcentów. Wszystko za sprawą groźnego niżu Denis.

Pogoda na dziś

Wtorek jest kolejnym pochmurnym dniem. Większe przejaśnienia i rozpogodzenia występują lokalne tylko na południu kraju. Na północnym wschodzie, wschodzie i samych krańcach południowych Polski prognozowane są opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Lokalnie może być to marznący deszcz powodujący gołoledź.

Noc z wtorku na środę (22/23 listopada) będzie nieco cieplejsza noc od minionej, ale nadal z wartościami ujemnymi. Na Suwalszczyźnie, gdzie rozpogodzeń może być najwięcej, temperatura spadnie do minus 7 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie na zachodzie. Tam ma być 1 stopień na plusie.

Niż Denis dotrze do Polski

Tymczasem na południu Europy dominuje niż Denis. Podczas najbliższej nocy strefa intensywnych opadów śniegu znad Włoch i Morza Adriatyckiego będzie przemieszczać się nad Bałkany. W środę wieczorem sypać zacznie w Ukrainie. 

Portal meteorologiczny Fani Pogody przewiduje, że w nocy z 23 na 24 listopada w Polskę uderzy silna śnieżyca. Jak widzimy na mapach pogodowych aplikacji Ventusky, opady śniegu obejmą Lubelszczyznę, Podkarpacie, województwo świętokrzyskie oraz Małopolskę. O poranku biało zrobi się również w Łódzkiem i na Mazowszu.

RadioZET.pl/Fani Pogody/PAP