Obserwuj w Google News

Pogoda na sylwestra i Nowy Rok. Szalone prognozy, będzie nawet 16 stopni

1 min. czytania
28.12.2022 19:06
Zareaguj Reakcja

Najnowsza prognoza pogody na sylwestra i Nowy Rok prezentuje się iście wiosennie. Do Polski wkroczył niż Janina, który sprawi, że zrobi się naprawdę ciepło. Według TVN Meteo temperatura 1 stycznia może wzrosnąć do nawet 16 stopni Celsjusza.

Pogoda na sylwestra i Nowy Rok
fot. Mateusz Grochocki/East News

Pogoda na sylwestra i Nowy Rok sprawi nam wielką niespodziankę. Niemal pewne jest, że temperatura w całej Polsce wystrzeli w górę. Niż Janina przyniesie prawdziwie wiosenne wartości na termometrach.

Prognoza pogody na sylwestra

Dwa dni poprzedzające sylwestra upłyną pod znakiem przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 2-4 stopni Celsjusza na Podlasiu do 8-12 stopni na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie okresami dość silny. W porywach osiągnie prędkość do 60-90 km/h.

Według prognozy synoptyków TVN Meteo jeszcze cieplej zrobi się 31 grudnia. Termometry wskażą od 7 stopni na Suwalszczyźnie do 14 stopni na Dolnym Śląsku. Na północy, zachodzie i w centrum kraju niewykluczone są przelotne opady deszczu i mżawki. Wciąż może silnie wiać.

Pogoda. W Nowy rok nawet 16 stopni Celsjusza

Pogoda w Nowy Rok zaserwuje nam prawdziwą eksplozję ciepła. Prognozowana temperatura powietrza wyniesie od 7 stopni Celsjusza na Podlasiu do 16 stopni na Podkarpaciu. 1 stycznia deszcz spodziewany jest tylko na północy Polski. Wiatr będzie południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/TVN Meteo