Obserwuj w Google News

Pogodowy szok, a potem duża zmiana. Mamy prognozę długoterminową

2 min. czytania
08.09.2023 08:32
Zareaguj Reakcja

Pogoda we wrześniu zaskakuje. Wszystko za sprawą wyżu Patricia. Wrześniowe lato potrwa do połowy następnego tygodnia. Temperatura wzrośnie miejscami do 31 stopni Celsjusza - wynika z prognoz IMGW.

pogoda
fot. wxcharts.com

Pogoda we wrześniu nas rozpieszcza. Polska jest skąpana w słońcu. W kolejnych kilku dniach wyż Patricia zapewni nam gorącą aurę, a nawet upały. - Mała ilość wilgoci powoduje, że będzie sporo słońca, mało chmur i do środy piękna wakacyjna pogoda. Na termometrach zobaczymy nawet 31 stopni Celsjusza – przekazał synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski.

Pogoda długoterminowa. Upał potrwa do środy, potem zmiana

Gorąco będzie już w piątek na zachodzie. Tam lokalnie synoptycy zapowiadają nawet 30 stopni. Jedynie nad morzem pojawią się niewielkie chmury. Temperatura wyniesie w dzień nad morzem od 23 stopni Celsjusza, na wschodzie 25, w centrum ok. 27-28. Wiatr będzie słaby, momentami umiarkowany, powieje z południowego wschodu.

Redakcja poleca

Nie inaczej ma być w sobotę i niedzielę. W weekend słońca i ciepła także nie zabraknie. W województwach: lubuskim, dolnośląskim, wielkopolskim oraz w centrum kraju spodziewane jest 30 stopni.

Nietypowa aura we wrześniu

W związku z tym synoptycy będą wydawać ostrzeżenia przed upałami. - Bardzo rzadko się zdarza, żeby ostrzeżenia przed upałami były wydawane we wrześniu – zauważył Grzegorz Walijewski.

Wyż Patricia zostanie z nami do środy. W połowie następnego tygodnia czeka nas zmiana pogody. - Powietrze będzie chłodniejsze, pojawią się niebezpieczne burze i opady deszczu - wyjaśnił rzecznik IMGW.

Z modeli meteorologicznych wynika, że taka ponura aura nie utrzyma się długo. Kolejny weekend znowu ma być ciepły.

PAP - Agnieszka Lipska

Nie przegap