Zamknij

Synoptyk IMGW ostrzega przed atakiem zimy. Tęgie mrozy uderzą w Polsce

30.11.2022 15:06

W ostatni dzień listopada i przez pierwsze dni grudnia w pogodzie czekają nas mgły, marznąca mżawka i delikatne opady śniegu. W drugim tygodniu grudnia w północno-wschodniej Polsce przewidywany jest silny mróz.

Synoptyk IMGW ostrzega przed atakiem zimy. Tęgie mrozy uderzą w Polsce
fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER, screen Cmm.meteo.imgw.pl

Niewykluczone, że zima pokaże swój mroźny pazur w drugim tygodniu grudnia. To wniosek z prognozy pogody, którą przedstawiła reporterowi Radia ZET Michałowi Dzienyńskiemu synoptyk IMGW Anna Woźniak.

Sam listopad okazał się w tym roku wyjątkowo pochmurny. Szczególnie na Podlasiu i w rejonach centralnej Polski bywało tak, że bezchmurne niebo i słońce było w sumie tylko przez kilkanaście godzin w całym miesiącu.

Tęgie mrozy uderzą w Polsce. Atak zimy w grudniu 

W grudniu szykuje się kolejny zwrot w pogodzie. Nad Polskę nadciągnie ostrzejszy mróz, który odczują zwłaszcza mieszkańcy jednego regionu kraju. 

- (Wystąpi) Możliwość tęgich mrozów, szczególnie na północnym wschodzie Polski. Jednocześnie przy tym dużo słońca, w ciągu dnia (spodziewamy się, przyp.) wielu rozpogodzeń – powiedziała reporterowi Radia ZET Michałowi Dzienyńskiemu synoptyk IMGW Anna Woźniak.

Z symulacji Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW wynika, że pierwsze silne mrozy na północnym wschodzie Polski wystąpią około 11-12 grudnia. Temperatura może spaść nawet do kilkunastu stopni Celsjusza poniżej zera.

loader

RadioZET.pl/Michał Dzienyński