Zamknij

10-latek na quadzie wjechał w busa. Lądował śmigłowiec LPR

04.08.2022 17:59

Dramatyczny wypadek w gminie Błędów (woj. mazowieckie). 10-letni chłopiec został potrącony przez busa. Dziecko w ciężkim stanie trafiło do szpitala.

wypadek
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER (zdjęcie ilustracyjne)

Wypadek wydarzył się 3 sierpnia w miejscowości Ziemięcin około godziny 19. 10-latek jechał quadem, kiedy potrącił go bus marki Iveco.

Wypadek w Błędowie. 10-latek potrącony przez busa

Okoliczności wydarzenia wyjaśniają policjanci z komisariatu w Błędowie. - 10-latek, jadąc quadem na drodze gminnej, podczas skrętu w lewo, został potrącony przez bus marki Iveco, za którego kierownicą siedział 38-letni mężczyzna - poinformowała o pierwszych ustaleniach nadkomisarz Agnieszka Wójcik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grójcu w rozmowie z portalem Polska Times. Kierujący busem był trzeźwy.

Dziecko odniosło poważne obrażenia. Na miejscu wypadku lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 10-latek został przetransportowany do szpitala w Warszawie.

Policjanci przypominają, że quad to nie zabawka. Dzieci do 10. roku życia nie mogą kierować po drodze publicznej żadnym pojazdem z wyjątkiem roweru (wyłącznie pod kontrolą rodzica).

- Pojazd tego typu musi być ubezpieczony, zarejestrowany, a kierujący musi mieć uprawnienia do jego kierowania - przekazała nadkomisarz Wójcik.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Polska Times