CBŚP rozbiło „grupę ożarowską”. Zatrzymano 45 osób

Redakcja
26.09.2018 08:48
CBŚP rozbiło „grupę ożarowską”. Zatrzymano 45 osób
fot. EastNews

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało w Warszawie i okolicach 26 osób związanych z grupą ożarowską. Kolejnych 19 zostało doprowadzonych z aresztów śledczych. Wśród podejrzanych jest Piotr S. „Sajur” i jego żona Justyna S. Grupa miała wprowadzić na rynek narkotyki warte 13 mln zł.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak poinformowała PAP w środę kom. Iwona Jurkiewicz z Centralnego Biura Śledczego Policji, śledztwo w tej sprawie trwało półtora roku. Wszystkie czynności nadzorowali prokuratorzy z Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

Zobacz także

Do zatrzymań członków tzw. grupy ożarowskiej doszło w poniedziałek o godz. 6 rano. Policjanci zatrzymali w Warszawie i okolicach 26 osób. W ich mieszkaniach znaleźli broń palną i narkotyki.

„Kolejne 19 osób, w tym podejrzanego o kierowanie zorganizowaną grupą Piotra S., policjanci doprowadzają do prokuratury z aresztów oraz zakładów karnych, gdzie odbywają wyroki m.in. za wcześniejszy udział w grupach przestępczych, handel narkotykami czy napady rabunkowe” – poinformowała Jurkiewicz.

Grupa miała wprowadzić do obrotu około 270 kilogramów narkotyków – heroiny, amfetaminy, haszyszu, marihuany, ecstasy i mefedronu. Szacunkowa wartość tych środków to 12,7 mln złotych.

RadioZET.pl/PAP/BM