Zamknij

Tragedia na Dunajcu. Prąd rzeki porwał ojca z synem, mężczyzna nie żyje

17.08.2020 09:22
Dunajec
fot. EASTWAY/REPORTER

Tragedia na Dunajcu koło Zakliczyna. Prąd rzeki porwał ojca z 14-letnim synem. Życia 42-letniego mężczyzny nie udało się uratować. 

Do tragedii na Dunajcu doszło w niedzielę w rejonie Wesołowa i Melsztyna w województwie małopolskim. Jak relacjonują regionalne media, około godziny 16 silny prąd rzeki porwał 14-letniego chłopca i jego 42-letniego tatę. Z wody udało się wydostać nastolatkowi, który chwycił wiosło przepływającego w pobliżu kajakarza. 42-letni mężczyzna zniknął w nurcie rzeki.

Dunajec. Prąd rzeki porwał ojca z synem. Nie żyje 42-latek 

W akcji ratowniczej na Dunajcu uczestniczyli strażacy PSP z Tarnowa wraz z grupą nurkową JRG oraz jednostki OSP z Zakliczyna i Gwoźdźca. Ciało 42-latka mężczyzny odnaleziono po godzinie poszukiwań. Mimo reanimacji mężczyzny nie udało się uratować.

Kilka dni wcześniej w Dunajcu w miejscowości Wesołów utonął młody człowiek. Podczas próby przedostania się na drugi brzeg, 24-latek nagle zniknął pod powierzchnią. Przed godziną 20.00 znaleziono młodego mężczyzny. Niestety pomimo podjętej reanimacji nie zdołano przywrócić jego funkcji życiowych.

Zobacz także

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/naszemiasto.pl