Zamknij

Zdemolowali siekierą i widłami domek letniskowy. Sprawcami dziesięciolatkowie

Redakcja
18.12.2018 17:28
Zdemolowali siekierą i widłami domek letniskowy. Sprawcami dziesięciolatkowie
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Trzech 10-latków zdewastowało domek letniskowy będący świeżo po remoncie. Chłopcy zniszczyli altankę narzędziami znalezionymi na działce. W ruch poszły widły i siekiera. Właściciele oszacowali straty na prawie 15 tysięcy złotych. Sprawa małoletnich wandali trafi do sądu rodzinnego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O zdarzeniu, do którego doszło na działkach przy ul. Akacjowej w Pabianicach, poinformowała we wtorek policja.

Zobacz także

Jak ustalono, chłopcy znalezioną na działce siekierą i widłami uszkodzili między innymi zewnętrzną elewację, drzwi wejściowe, połamali ogrodzenie tarasowe, wybili szybę, a następnie zdemolowali wnętrze altanki.

Ujęci na gorącym uczynku

Zaalarmowani przez sąsiadów właściciele ujęli na gorącym uczynku dwóch 10-latków. Przekazali ich w ręce strażników miejskich, a ci doprowadzili ich do pabianickiej komendy. Trzeci z chłopców zdążył uciec z miejsca zdarzenia, ale jego personalia znane są policjantom.

Zobacz także

Po zatrzymaniu jeden z 10-latków miał powiedzieć, że pomysł zdemolowania altanki zaczerpnęli z internetu. W „realu” chcieli sprawdzić, jak niszczy się wyposażenie domu.

Zobacz także

Ich sprawa trafi do sądu rodzinnego. Niewykluczone, że sąd zobowiąże rodziców do naprawienia w całości lub w części szkody wyrządzonej przez ich dzieci.

RadioZET/PAP/JZ