Zamknij

Elbanowscy chcą zakazu organizowania lekcji na „drugą zmianę”

Redakcja
22.08.2018 12:38

Fundacja „Rzecznik Praw Rodziców” rodziny Elbanowskich chce zakazu organizowania lekcji późnym popołudniem. Samorządy ostrzegają, że w wyniku reformy edukacji likwidującej gimnazja problem ten będzie narastał. Karolina Elbanowska chce rozwiązania tej kwestii systemowo — odpowiednią ustawą.

Elbanowscy chcą zakazu organizowania lekcji na „drugą zmianę”
fot. East News

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

— Dzieci, które uczą się późnym popołudniem, są przemęczone i rozbite, a pracujący rodzice i tak muszą rano zaprowadzać je do szkolnej świetlicy — mówi Radiu ZET Karolina Elbanowska. Fundacja zaapelowała do Ministerstwa Edukacji Narodowej, by zakazało ono organizowania lekcji na drugą zmianę.

Zobacz także

Rodzice, ale też dyrektorzy szkół, zwracają uwagę, że w tym roku szkolnym mogą być z tym jeszcze większe problemy. Szkoły podstawowe będą musiały tak przeorganizować plan lekcji, aby zmieścić dodatkowy rocznik.

„Problem może rozwiązać odpowiednia ustawa”

Zdaniem Karoliny Elbanowskiej samorządy mogły zrobić w tej sprawie znacznie więcej. Jak jednak przyznaje, nie wierzy, że miasta zrobią cokolwiek z własnej woli, dlatego proponuje, aby narastający problem zmianowości rozwiązać ustawą.

RadioZet.pl/NaTa/bm