Zamknij

Ksiądz oddał całą tacę do puszki WOŚP: „Dołożymy do dobra, jakie czyni się tego dnia”

Redakcja
13.01.2019 17:08
wośp elbląg ksiądz klaban
fot. Facebook.com/WOŚP Elbląg

Ksiądz Kazimierz Klaban z Elbląga przekazał w niedzielę całą zawartość tacy do puszek wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O duchownym błyskawicznie zrobiło się głośno. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Trwa 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po godzinie 16 kwota, jaką udało się zebrać, przekroczyła już 30 milionów złotych. Do akcji dołączyli m.in. parafianie z Elbląga, których datki „na tacę” zostały przekazane na WOŚP.

Ksiądz Kazimierz Klaban z kościoła Dobrego Pasterza wszystkie pieniądze zebrane podczas niedzielnej mszy oddał wolontariuszom. Na oczach parafian przesypał zawartość tacy do ich puszek - opisuje WP.pl.

Zobacz także

"To wspaniała akcja"

Duchowny z Elbląga wprowadza do swojej parafii nową tradycję, bo w rzeczywistości na podobny gest zdobył się też rok temu. Jak wówczas mówił, nie zrobił nic nadzwyczajnego. 

- Będąc hospitalizowanym samo przez się rzucało się w oczy, że są ponaklejane serduszka na sprzęt medyczny. Pomyślałem, dlaczego by nie uczestniczyć w tym. Inne kościoły dla dobra drugiego człowieka prowadzą Caritas, jadłodajnie dla ubogich, my nie uczestniczymy w tego typu akcjach, bo nie mamy swojego Caritasu, więc zdecydowałem, że w ten sposób chcę uczestniczyć w pomocy dla drugiego człowieka - mówił podczas 26. finału WOŚP.

W tym roku postanowił zrobić to samo. Ksiądz Klaban o zamiarze przekazania pieniędzy zebranych podczas mszy na WOŚP poinformował swoich parafian już dwa tygodnie wcześniej. Ale to nie wszystko, bo duchowny sam skontaktował się ze sztabem WOŚP, by przysłali swoich wolontariuszy przed kościół. – To wspaniała akcja. Uwielbiam ją. Może choć trochę dołożymy do dobra, jakie czyni się tego dnia – powiedział ks. Klaban w rozmowie z WP.pl.

Zobacz także

RadioZET.pl/WP/MK